همایش نکوداشت «پروفسور مریم میرزاخانی»

همایش نکوداشت «پروفسور مریم میرزاخانی»

خانه ریاضیات بروجن به منظورمعرفی و قدردانی از زحمات و پیشرفت های علمی نابغه ی ریاضی ایران پروفسور خانم مریم میرزاخانی و هم چنین بزرگداشت یاد و خاطره ی این دانشمند بزرگ و ملکه ی ایرانی ریاضیات که در سال 2014 مفتخر به دریافت جایزه ی فیلدز، بزرگترین جایزه ی ریاضی گردیده بود، جلسه ای را در سالن سینما هشت شهریور بروجن در روز سه شنبه مورخ 3/5/96 برگزار نمود.

در این همایش که مردم فرهنگی و دانش دوست بروجن جهت احترام به این بانوی ایرانی عالم به صورت چشمگیر شرکت نموده بودند، علاوه بر پخش چندین کلیپ از زندگی نامه و جوایز علمی او و کارهای بزرگی او در عالم ریاضی، برنامه های متنوعی اجرا شد. در ابتدای جلسه خانم فروغ نادری از دبیرستان تیزهوشان فرزانگان بروجن مقاله ای را در فراغ و دوری غیر منتظره ی مریم میرزاخانی قرائت نمودند. سپس آقای دکتر قربانعلی نصیری مدیرخانه ریاضیات بروجن به شرکت کنندگان خوشامد گفتند و راجع به کارهای بزرگی که مریم میرزاخانی موفق به انجام آن شده بود توضیحاتی را ارائه نمودند. در ادامه آقای دکتر محمدجواد خردمند بروجنی، شعری را که خود به یاد این عزیز سروده بودند قرائت نمودند.

سپس آقای محمدرضا باقری دانش آموز دبیرستان تیزهوشان شهید بهشتی بروجن به صورت زنده آهنگ « گل مریم » را اجرا نمودند که به شدت مورد توجه حضار قرار گرفت. بعد از اجرای این آهنگ دکتر رایان راد از دانشگاه علم و صنعت ایران در مورد درس هایی که می توان از مریم میرزاخانی گرفت مطرح نمودند و در پایان این همایش نیز سخنرانی آقای عبدالعلی رسولی مدیریت محترم آموزش و پرورش شهرستان بروجن ایراد گردید که ایشان از اهمیت کارهای علمی قابل تقدیر مریم میرزاخانی گفتند و از خانه ریاضیات بروجن و برگزارکنندگان تشکر نمودند.

برای این جلسه که به طور شایسته ای برگزار گردید، افراد زیادی همکار خانه ریاضیات بودند که به رسم سپاس اسامی آنها ذکر می شود:

همکاران خانه ریاضیات: آقایان سیدجمال بخشایش، سیدیحیی شهابی، رضا منصوری، ابراهیم بازیار، علی اکبر نصیری.

مجری برنامه: خانم شکیبا حسینی

دانش آموزان: خانم ها زهرا حسینی، غزل پوراسفندیار، زهرا کیهانی، دلنواز منصوری، فروغ نادری و پرنیان ضیاء

به خصوص باید از همکاری صمیمانه ی آقایان فرهاد هادیپور و محسن سیدین و همکاری خوب آموزش و پرورش بروجن یاد و تشکر نماییم.

لينك مطلب يا خبر  

 

  نظر شما در باره متن يا خبر بالا  
   
  ارسال  

  نظرات ساير كاربران درباره متن يا خبر بالا