شروع ثبت نام مسابقه بزرگ ریاضی

اطلاعیه ثبت نام مسابقه بزرگ ریاضی

خانه ریاضیات بروجن

 سال تحصیلی 96 95

 به اطلاع می رساند ثبت نام دانش آموزان در مسابقه بزرگ خانه ریاضیات بروجن برای سال تحصیلی 96-95 شروع شده است. این مسابقه در کلیه مقاطع تحصیلی از دوم ابتدایی تا سوم متوسطه2 برگزار می گردد. (پایه دوم ابتدایی برای اولین بار به این مسابقه اضافه شده است) با توجه به این که این مسابقه در ایجاد علاقه به ریاضیات, رشد ریاضی دانش آموزان و افزایش خلاقیت آنها تاثیرات زیادی دارد، علاقه مندان نسبت به تشکیل گروه های سه نفره و ثبت نام اقدام فرمایند. (احتمالا ثبت نام از طریق مدارس انجام می شود در غیر این صورت اطلاع رسانی می شود.)

جزئیات مسابقه:

1-     این مسابقه در سه مرحله برگزار می گردد که برای دانش آموزان ابتدایی و هفتم مراحل بعدی مسابقه شامل مسابقه کانگورو و حل مساله و برای دانش آموزان هشتم به بالا مراحل بعدی مسابقه شامل مسابقه تورنمنت شهرهای جهان و مسابقه کانگورو می باشد.

 

2-     کلیه مراحل مسابقه به جز مسابقه کانگورو به صورت گروهی برگزار می شود و دانش آموزان باید در گروه های سه نفره برای مسابقه ثبت نام نمایند.

 

3-     به منظور هماهنگی کامل، اعضای گروه خود را به دقت انتخاب کنید (اعضای گروه می توانند از دو مدرسه و یا دو رشته متفاوت باشند ولی باید از یک پایه باشند.)

 

4-     پس از پایان کلیه مراحل مسابقه، برگزیدگان (از هر پایه حدود 10 نفر) انتخاب می شوند و علاوه بر این که در یک همایش به آنها جوایز نفیسی داده می شود تعدادی از آن ها در اردوهای آموزشی حل مساله و بتا شرکت  داده می شوند.

 

5-     مرحله اول مسابقه حدودا اوایل بهمن ماه و بعد از امتحانات نوبت اول برگزار می گردد.

 

6-      سوالات مرحله اول مسابقه به صورت تستی از نیمه اول کتاب ریاضی همان پایه و اطلاعات عمومی ریاضی طرح می شود.

 

7-     در صورت امکان برای تعدادی از دانش آموزان با عملکرد بهتر کارگاه های آموزشی در نظر گرفته می شود

 

8-     هزینه شرکت در مسابقه برای تمام مراحل هر نفر 15000 تومان می باشد

 

9-     خانه ریاضیات به جز مسابقه بالا مسابقات دیگری مانند شهر ریاضی مسابقه لیگ ریاضی مسابقه  تدریس ریاضی و مسابقه مهارتهای ریاضی برگزار می کند که دانش آموزان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشترو ثبت نام به خانه ریاضیات بروجن مراجعه نمایند. ضمنا خانه ریاضیات آمادگی دارد در مدارسی که داوطلب باشند مسابقه شهر ریاضی را در محل مدرسه برگزار کند.

 

لينك مطلب يا خبر  

 

  نظر شما در باره متن يا خبر بالا  
   
  ارسال  

  نظرات ساير كاربران درباره متن يا خبر بالا