اولین اردوی آموزشی بتا 94

اردوی آموزشی بتا (اولین اردوی آموزشی برگزیدگان تورنمنت ایران)

یکی از مسابقاتی که بعضی از خانه ها های ریاضیات برگزار می کنند مسابقات تورنمت شهرهای جهان می باشد. سوالات این مسابقات  درکشور روسیه آماده می شوند و بسیار متنوع و جالب هستند. این سوالات توسط ریاضی دانانی با تجربه طراحی می شوند و در طرح آنها به جنبه های گوناگون از حیطه های شناختی توجه شده است. حل سوالات این مسابقه می تواند در رشد و تقویت بنیان های تفکر ریاضی دانش آموزان مفید و موثر باشد، به خصوص که این مسابقه در کشور ما به صورت گروهی برگزار می شود.

هر ساله حداکثر سه تیم از کشور ما جهت شرکت در اردوی آموزشی تابستانی که در روسیه برگزار می شود دعوت می شوند که علاوه بر کم بودن این تعداد، مشکلات اعزام آنها به روسیه نیز زیاد است.

در جلسه ای که در 1392/12/24 در خانه های ریاضیات قطب مرکزی و جنوب در شهر بروجن برگزار شد راجع به این مسأله و کم شدن انگیزه دانش آموزان برای شرکت در این مسابقه، بحث شد و به اتفاق آرا تصویب شد که یک اردوی آموزشی مشابه آنچه در روسیه برگزار می شود در داخل کشور برگزار شود تا تعداد بیشتری از دانش آموزان شرکت کننده بتوانند در یک همایش علمی گردهم آیند و از تجربیات یکدیگر استفاده کنند. اولین اردوی آموزشی مذکور بنا به درخواست خانه ریاضیات بروجن، 6 تا 9 مردادماه در شهر بروجن برگزار می گردد. ضمن تشکر از آقای دکتر سید مصطفی سیادت موسوی و همکارانشان درخانه ریاضیات اصفهان و آقای دکتر مجید میرزاوزیری که  برنامه های علمی این اردوی ملی را تدارک می بینند، امیدواریم با همکاری انجمن شورای خانه های ریاضیات کشور به توانیم ایام خوشی را برای شرکت کنندگان فراهم نماییم.

 

قربانعلی نصیری بروجنی

مدیر خانه ریاضیات بروجن

بروشور اردو را می توانید از اینجا دانلود نمایید.

برگزیدگان مسابقه تورنمنت شهرهای جهان هر خانه می تواند جهت ثبت نام به خانه ریاضیات خود مراجعه نماید.

لينك مطلب يا خبر  

 

  نظر شما در باره متن يا خبر بالا  
   
  ارسال  

  نظرات ساير كاربران درباره متن يا خبر بالا