Menu
عکس های غمگین پروفایل عکس افکتینو

کانادایی ها پهپاد جنگی ساختند – عکس پروفایل ریاضیات

اساس نامه خانه ریاضیات بروجن

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، یک شرکت کانادایی پهپادی با کاربرد جنگی ساخته که قادر به شناسایی تمامی پهپادهای مشکوک در محیط اطراف خود و نابودی سریع آنها است.

 تولید پهپادهای جنگی پدیده تازه ای نیست و قبل از این نمونه هایی از این محصولات تولید شده بودند که از امواج مختل کننده الکترومغناطیس برای از کار انداختن پهپادهای مهاجم استفاده می کردند.

پهپاد DroneBullet به صورت کاملا بی صدا تولید شده تا بتواند با مخفی کاری کامل خود را به نزدیکی پهپاد هدف رسانده و آن را از بین ببرد. البته شرکت سازنده که AerialX نام دارد، جزئیات فنی چندانی را در این زمینه منتشر نکرده است. این پهپاد دارای چهار پروانه است و یک پرتابگر کوچک موشکی نیز بر روی آن نصب گردیده است.

DroneBullet از یک ابزار شناسایی امواج رادیویی و سیستم نقشه خوانی هم برخوردار است که باعث می شود به محض ورود پهپادهای ناشناس به محدوده از قبل مشخص شده بتواند از موضوع مطلع شده و به طور خودکار نقشه ای از نحوه حرکت آن تهیه کند.

بهره مندی از یک نرم افزار هوش مصنوعی و دوربین پیشرفته باعث می شود تا DroneBullet بعد از نزدیک شدن به هدف آن را به دقت هدف بگیرد. این پهپاد چندین بار مورد استفاده آزمایشی قرار گرفته و در مجموع عملکرد موفقی برای نابودی دیگر پهپادهای مهاجم داشته است. زمان استفاده عملیاتی از این محصول هنوز مشخص نیست.

انتهای پیام/ 

اخبار ریاضیات
http://brnmath.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *